هاستینگ

خدمات هاستینگ که با نام میزبانی وب یا Web Hosting نیز شناخته می شود، شامل فراهم آوردن فضایی برای میزبانی اطلاعات کاربران است. این اطلاعات عموما فایل های شامل تصاویر ، ویدیو ها و سایر فایل ها و سرویس های مربوط به یک وب سایت و یا خدمات  اتوماسیون بر بستر ابر می باشند.

در روش میزبانی وب اشتراکی گروه انفورماتیک جوان، منابع سرور بین چند سایت و یا کاربر به اشتراک گذاشته می شوند. خدمات هاستینگ به صورت اشتراکی علاوه بر اینکه کاربران می توانند هزینه های خود را به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. کاربرانی که دانش فنی ای در مورد عملیات سرور ندارند می توانند بدون نیاز به راه اندازی سرور خود از سرور اشتراکی استفاده کنند. مطمئنا سایت هایی که محتوای تصویری و ویدیویی کمتری دارند در تعداد بیشتری می توانند توسط یک سرور میزبانی شوند، این در حالی است که سایت محتوای تصویری زیادی داشته باشد تعداد آن کمتر خواهد شد. بنابراین می توان گفت که استاندارد خاصی برای تعداد سایت هایی که توسط یک سرور میزبانی می شوند وجود ندارد.

میزبانی وب اشتراکی در شرکت گروه انفورماتیک جوان مطابق استاندارد جهانی بر اساس دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز قابل ارائه می باشد.

یکی از ویژگی های خدمات هاستینگ شرکت گروه انفورماتیک جوان ، پشتیبانی آن می باشد. مهندسین و متخصصین گروه انفورماتیک جوان به صورت شبانه روزی سرور ها را رصد کرده و به محض بروز مشکل آن را در کوتاه ترین زمان ممکن حل خواهند نمود.