بعضی تلفن‌های بی‌سیم غیرمجاز روی شبکه‌ موبایلی تداخل ایجاد می‌کنند

به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر طیف سازمان تنظیم مقررات تلفن‌های بی‌سیمی که غیرقانونی وارد کشور شده‌اند مشکلاتی برای شبکه تلفن همراه کشور ایجاد کرده‌اند.

عظیم فرد، مدیرکل دفتر نظارت بر طیف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با ایسنا از ایجاد اختلال برای شبکه تلفن همراه کشور توسط بعضی تلفن‌های بی‌سیم غیرمجاز که فناوری‌های خاصی دارند، خبر داده است.

او در توضیح ایجاد این اختلال می‌گوید: «در بررسی‌های صورت‌گرفته برای شناسایی منابع تداخلگر، مشخص شده‌ است که تلفن‌های بی‌سیم غیر مجاز با فناوری DECT6، K-DECT و J-DECT که به‌صورت غیرقانونی وارد بازار شده‌اند، روی شبکه‌های تلفن همراه تداخل ایجاد می‌کنند.»

به گفته‌ی او، در صورت شناسایی تلفن‌های بی‌سیم غیرمجاز، به‌عنوان عامل ایجاد تداخل در شبکه‌ی تلفن همراه، با دارندگان این تجهیزات به‌صورت قانونی برخورد می‌شود. فرد در ادامه اعلام می‌کند:

عرضه‌کنندگان، فروشندگان و خریداران این تجهیزات، به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارت، ضروری است از عرضه و به‌کارگیری هر نوع از تلفن‌های بی‌سیم خانگی فاقد تأییدیه‌ی این سازمان خودداری کنند.

– عظیم فرد، مدیرکل دفتر نظارت بر طیف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

او همچنین به عرضه‌کنندگان و فروشندگان تلفن‌های بی‌سیم هشدار داده است که پیش از اقدام به تأمین یا عرضه انبوه این تجهیزات، باید به پایگاه اطلاع‌رسانی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir مراجه کنند و در منوی دسترسی‌های مفید، بخش آمار و اسناد، مقررات مربوط به خرید را مطالعه کنند. در نهایت، باید اقلامی را که مشخصات فنی آن با مقررات تطابق کامل داشته و مورد تأیید سازمان است، عرضه کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر طیف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه نیز توضیح می‌دهد که «فهرست تلفن‌های بی‌سیم خانگی مورد تأیید، در پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در منوی دسترسی سریع، بخش تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات تأییدشده قابل مشاهده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *